Powrót do bloga

20 lutego 2023
trener pływania szkoła pływania lena

Nauka i doskonalenie pływania – dlaczego nigdy nie jest za późno na naukę pływania?

Wiele mówi się o tym, jak ważne jest zdobycie zdolności pływackich. Nie mniej istotne jest jednak sukcesywne doskonalenie pływania i szlifowanie umiejętności poruszania się w wodzie. Pływać każdy może, trochę lepiej lub gorzej! Warto jednak zadbać o to, aby nasza technika i sprawność były jak najlepsze. Dlaczego? – dowiedz się z poniższego artykułu. 

 

Dlaczego warto uczyć się pływać?

Umiejętność pływania zdobyło większość z nas już w wieku dziecięcym. Nie wyklucza to jednak szlifowania pływackich zdolności. Choć podobnie jak jazdy na rowerze, tego się nie zapomina, sukcesywne poprawianie np. techniki niesie za sobą wiele korzyści. Dlaczego warto doskonalić pływanie?

 

 

  • Zwiększa poczucie bezpieczeństwa 

Bez wątpienia im lepsze są nasze umiejętności pływania, tym bezpieczeństwo w wodzie rośnie. Tak naprawdę nigdy nie można mieć pewności, kiedy przydadzą się najbardziej. Takie oswojenie z wodą to czynnik, który pozwala na czerpanie z życia garściami. Zawsze chciałeś uczestniczyć w spływie kajakowym, ale bałeś się, że wpadniesz do wody? Rodzina zaprasza Cię nad jezioro, ale nie chcesz wyłącznie siedzieć na brzegu? A może grupa znajomych regularnie chodzi na basen? Powiedz stop ograniczeniom! Należy jednak pamiętać, że zwiększone poczucie bezpieczeństwa nie może równać się brawurze. Żywioł bywa nieprzewidywalny, dlatego zawsze zachowajmy niezbędne środki bezpieczeństwa. 

 

 

  • To doskonała forma aktywności

Nie od dziś wiadomo, że pływanie to świetna forma aktywności. Niewątpliwie wpływa ona na zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Doskonalenie umiejętności pływania wiąże się z regularnym uczęszczaniem na basen, a cykliczne treningi to klucz do zdrowia i odpowiedniej kondycji. Zalet można wymienić wiele: od poprawy sylwetki i wsparcia stawów, przez pobudzenie układu krążenia, po obniżenie poziomu złego cholesterolu.  Wspomaga także układ oddechowy oraz poprawia postawę ciała. Nie sposób nie wymienić także korzyści dla zdrowia psychicznego – to doskonała forma relaksu, wyciszenia i rozluźnienia, które przyda się każdemu z nas. Nieocenione jest także zbawienne działanie endorfin! Można by długo wymieniać – polecamy jednak przekonać się na własnej skórze.

 

 

  • Daje ogrom satysfakcji 

Zadowolenie z efektów to coś, co zdecydowanie motywuje do działania. Doskonalenie pływania to proces, podczas którego na każdym z jego etapów można obserwować rezultaty i piąć się coraz wyżej. Takie efekty możemy obserwować na wielu płaszczyznach – poprawy kondycji, zwiększenie tempa pływania, zmiana techniki, czy zwiększenie siły mięśniowej. Nauka, czy też szlifowanie zdolności pływania daje masę satysfakcji, niezależnie od tego, jaki cel sobie wyznaczymy. Dziś rozpoczynasz naukę pływania, a kto wie?

 

 

Doskonalenie pływania dla dorosłych

Dlaczego warto pływać? Pływanie to czynność, którą uwielbia spora część społeczeństwa. Nic więc dziwnego, że na zajęcia na basenie zapisuje się coraz więcej dzieci. W ofercie naszej szkoły możemy znaleźć także kursy dla dorosłych. Choć dla wielu osób dorosłych brak umiejętności pływania wiąże się z dyskomfortem, uczęszczanie na tego typu zajęcia absolutnie nie powinny wiązać się z poczuciem wstydu. Doskonalenie pływania warto rozpocząć w każdym wieku, dlatego skorzystaj z oferty naszej szkoły pływania i rozpocznij naukę już dziś i poczuj się jak ryba w wodzie!

 

 

Doskonalenie pływania – Ruda Śląska / Zabrze 

Na naukę pływania nigdy nie jest za późno! Szkoła Pływania Lena posiada w swojej ofercie zajęcia nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych, chcących doskonalić swoje umiejętności. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z pływaniem, czy Twoim celem jest osiąganie coraz lepszej techniki. Niezależnie czy jesteś dorosłym, czy szukasz zajęć dla dziecka, czy jesteś początkujący, czy też masz poziom zaawansowany – zapraszamy wszystkich z Rudy Śląskiej, Zabrza i okolic do naszej szkoły! Gwarantujemy profesjonalną kadrę  oraz dopasowanie umiejętności do poziomu grupy i miło spędzony czas. A może chcesz wiedzieć, jaka powinna być temperatura wody w basenie ? Przeczytaj nasz poprzedni wpis na blogu.

 

Design and implementation: biuro.desigmo@gmail.com

Copyright © 2022 Szkoła Pływania Lena, wszelkie prawa zastrzeżone