Powrót do bloga

11 kwietnia 2023

Nauka pływania dla dorosłych - czy nie jest za późno ?

To, co sprzyja utrzymaniu świetnej kondycji i formy fizycznej i umysłowej, to ciągła nauka czegoś nowego. Współczesnych ludzi nie trzeba do tego przekonywać, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę z tych ustaleń naukowców. Można uczyć się języków obcych, zapisać na kurs szybkiego czytania, rozwijać umiejętność fotografowania lub kręcenia filmów za pomocą kamery w telefonie. Można też zrobić coś dla zdrowia fizycznego i lepszej kondycji. Doskonałym wyborem będzie nauka pływania dla dorosłych, na którą naprawdę nigdy nie jest za późno.

 

Nauka pływania dla dorosłych

Czy na uczenie się czegokolwiek może być zbyt późno? Zdecydowanie nie! Warto zdawać sobie sprawę, że podjęcie pewnych treningów w późnej dorosłości pewnie nie zaowocuje zdobyciem mistrzostwa. Może natomiast dać mnóstwo frajdy, pozwolić odreagować stres, znaleźć sobie nowe hobby oraz znajomych, z którym będzie się spędzało czas. Jeśli celem nie jest mistrzostwo i osiąganie kolejnych pułapów, a po prostu dobra zabawa, poprawa kondycji i techniki pływania , taka motywacja jest wystarczająca. Późna dorosłość może być bardzo dobrym momentem na rozpoczęcie nauki pływania. Dlaczego? Bo to właśnie wtedy człowiek musi zadbać o odpowiednią dawkę ruchu, najlepiej takiego, który nie obciąża układu kostnego i mięśniowego. Na tym etapie życia sporo osób boryka się z różnymi dolegliwościami, przewlekłym bólem i dyskomfortem. Może to odbierać radość z uprawiania sportu. Pływanie, podczas którego jest się cały czas zanurzonym w wodzie, zdaje się być idealną formą aktywności. Relaksuje, uspokaja i wycisza, a jednocześnie gwarantuje dawkę sportu.

 

Prawie każdy człowiek na jakimś etapie swojego życia uczył się pływać. Niestety często lekcje te nie przynosiły pożądanych rezultatów. Słabe wyniki mogły być efektem niskiej motywacji, złej relacji z nauczycielem, który nie potrafił odpowiednio motywować oraz udoskonalić techniki.I chociaż późna dorosłość być może nie jestem momentem w życiu człowieka, kiedy jest on najbardziej sprawny, to właśnie wtedy można postawić na doskonalenie techniki. Warto wybrać jakiś jeden styl pływacki, a następnie przez dłuższy czas go trenować, robiąc po kilka basenów w tygodniu. Takie zajęcia doskonalące dla osób, które generalnie potrafią już samodzielnie utrzymać się na wodzie, to świetna opcja. Można zdecydować się na lekcje indywidualne z trenerem, który cały swój czas i uwagę poświęci konkretnemu klientowi. Nauka samodzielna bez wskazówek trenera to nie do końca dobry pomysł. Niestety w ten sposób raczej nie poprawi się techniki, a jedynie utrwali się już błędne nawyki. Jeżeli chcesz się nauczyć pływać, bez względu na wiek i umiejętności, to koniecznie skontaktuj się z nami!

 

Dlaczego warto postawić na pływanie?

Dorośli ludzie lubią stawiać na sport, który daje im sporo satysfakcji i zadowolenia, pozwala rywalizować z samym sobą i przekraczać swoje własne granice, ale też przynosi ukojenie i relaks. Pływanie jest perfekcyjną dyscypliną, która łączy wszystkie te cechy. To wyjątkowo efektywny sposób na odprężenie się i zrelaksowanie po ciężkim dniu. To też świetna opcja na pracę nad własną sylwetką. Osoby pływające nabierają większej gracji ruchów, a ich ciało staje się smuklejsze i harmonijnie się rozwija. Woda masuje ciało, co pozytywnie wpływa na zmniejszenie dolegliwości bólowych. Wszystkie te korzyści sprawiają, że po rundzie w basenie człowiek jest pełen pozytywnej energii, czuje się zrelaksowany, przyjemnie zmęczony i odnowiony psychicznie.

 

Rodzinne pływanie

Jeśli dotychczas nie było okazji, aby popracować nad swoim stylem pływackim, czas, w którym dzieci zaczynają korzystać z basenów i lekcji nauki pływania w Rudzie Śląskiej, jest perfekcyjnym momentem, aby rozwijali się też dorośli. Można wspólnie wybierać się na basen i spędzać tam przyjemnie popołudnie. Dorośli mogą trenować pod okiem innego trenera, dzieci zaś pod okiem nauczyciela dla najmłodszych. To może być naprawdę fajny rodzinny rytuał, dzięki któremu wszyscy rozwiną się sportowo i nauczą się pływać. Umiejętność ta przydaje się bardzo, pozwalając nie tylko aktywnie korzystać z basenu. Pozwala również wspaniale relaksować się wtedy, gdy spędza się czas nad wodą.

Jeżeli chcesz poprawić swoją technikę lub interesuje Cię nauka pływania w Rudzie Śląskiej zarówno dla dzieci jak i dorosłych Szkoła Pływania Lena może połączyć ten rodzaj lekcji – skontaktuj się z nami!

Design and implementation: biuro.desigmo@gmail.com

Copyright © 2022 Szkoła Pływania Lena, wszelkie prawa zastrzeżone