OBOZY SPORTOWE

W związku z licznymi pytaniami odnośnie Letniej Akademii Sportowej proszę o zapoznanie się ze stanowiskiem Biura Podroży. Na dzień 01.04.2020 r. wyjazd jest aktualny lecz oczywiście śledząc uważnie dalszy rozwój sytuacji związanej z COVID-19 , będziemy podejmować decyzje co do wyjazdu.

 PISMO DO POBRANIA –>Oświadczenie – Selva Tour 


SŁONECZNY BRZEG ( BUŁGARIA )

TERMIN:

09.07.2020 – 20.07.2020

MIEJSCE :

SŁONECZNY BRZEG znajduje się 35 km na północ od Burgas, położony w Zatoce Nesebyrskiej. Zajmuje dość duży pas wybrzeża pomiędzy przylądkiem Elenite, a Nesebyrem. Miasto od północy osłania pasmo Gór Bałkańskich. Takie położenie, między urokliwą zatoką, a górami gwarantuje przepiękne widoki. Nazwa miasta w pełni oddaje warunki klimatyczne – słońce, czysta woda, piaszczyste wydmy, które sięgają nawet 20 m wysokości. Największą atrakcją Słonecznego Brzegu jest fantastyczna plaża, 6-cio kilometrowy pas złotego piasku w formie półksiężyca otoczony wydmami i dużymi hotelami. Miejscami plaża osiąga 60 m szerokości. Została oznaczona Błękitną Flagą, jako jedna z najczystszych plaż w Europie. Morze 200 m od brzegu w większości nie przekracza 2 m głębokości. Dzięki bryzie morskiej w ciągu dnia nie odczuwamy upałów, a noce są orzeźwiające. Zaś bogata infrastruktura turystyczna i niezliczona ilość atrakcji: 2 aquaparki, dyskoteki, puby, liczne restauracje oferujące kuchnię z całego świata zadowolą najbardziej wymagających turystów. Nie bez powodu Słoneczny Brzeg nazywany jest Las Vegas Wschodu.

ZAKWATEROWANIE:

HOTEL TIA MARIA*** – położony w miejscowości Słoneczny Brzeg, ok. 1 km od centrum, w pobliżu sklepów, restauracji, barów i dyskotek, przy dość ruchliwej ulicy; ok. 6 km od Nessebaru. Hotel trzygwiazdkowy, zadbany, zbudowany w 2006 r., całkowicie odnowiony w 2012 r., 150 pokoi, 1 budynek, 5 pięter, 2 windy, część deluxe wybudowana w 2016 r., 75 pokoi, 2 piętra, winda; w budynku głównym lobby, całodobowa recepcja, restauracja główna z małym tarasem – dania w formie bufetu, kuchnia bułgarska i europejska, bar w lobby z małym tarasem, punkt wymiany walut w recepcji, bezpłatny internet bezprzewodowy; za opłatą: sejf w recepcji (ok. 6 BGN/dzień). Przy hotelu znajduje się basen o nieregularnym kształcie ze słodką woda, ok. 300 m², gł. 1,1-1,6 m, wydzielona część dla dzieci, gł. 0,4-0,6 m, przy basenie bezpłatne parasole i leżaki, sala fitness; miniclub (4-12 lat), bilard, rzutki; sporty wodne na plaży (oferta zewnętrzna): windsurfing, parasailing, skutery wodne, banan. Pokoje: 2,3,4 – osobowe, klimatyzowany, łazienka (prysznic, wc; suszarka), telewizja satelitarna, telefon, lodówka, internet bezprzewodowy, serwis do kawy/herbaty.

WYŻYWIENIE:

ALL INCLUSIVE

  • śniadanie 7.30-10.00 bufet;
  • obiad 12.30-14.00 bufet;
  • przekąski 15.00-17.00 (owoce, lody i przekąski na ciepło)
  • kolacja 18.00-20.00 bufet;
  • lobby bar 10.00-21.30 (napoje bezalkoholowe, woda, soki,  kawa herbata).

PROGRAM :

– wycieczka piesza do Nesebyru: zwiedzanie miasta zaliczanego do pomników kultury. Podczas wycieczki zobaczymy m.in. Mury Bizantyjskie, Starożytne greckie i tureckie łaźnie, Cerkiew Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Studnię Artezyjską, Klasztor św. Stefana, amfiteatr. Zatrzymamy się na tarasie widokowym z którego podziwiać będziemy wspaniałą panoramę Słonecznego Brzegu i okolic,
– słodkie lenistwo czyli plażowanie i kąpiele morskie,
– gry i zabawy na plaży
– wieczorne spacery po najdłuższej plaży na Bałkanach – spacery połączone z animacjami,
– wycieczki po promenadzie i molo, gdzie znajduje się mnóstwo atrakcji dla młodzieży m.in. diabelski młyn, dmuchane kule, trampoliny itp.,
– konkursy z nagrodami – najzabawniejsze zdjęcie z obozu, karaoke, wybory Miss i Mistera na wesoło,
– wyjścia na dyskoteki ( np. Lazur, Iceberg ),
– sportowe poranki ( np. rozruchy, ćwiczenia ogólnorozwojowe ),
– wieczorne animacje na wesoło,
– turnieje siatkówki plażowej, piłki nożnej, mecz kadra kontra obozowicze,

ZAPEWNIAMY :

– 9 noclegów w hotelu Tia Maria***,
– wyżywienie ALL INCLUSIVE + suchy prowiant na drogę powrotną,
– transport autokarem LUX (WC, Video, barek, klimatyzacja) na trasie Zabrze – Słoneczny Brzeg – Zabrze
– ubezpieczenie KL 10.000 EUR, NNW 10.000 PLN, bagaż 800 PLN (obejmuje choroby przewlekłe),
– zwiedzanie Nesebyru z pilotem-rezydentem,
– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł/os.,
– całodobową opiekę rezydenta oraz wykwalifikowanej kadry,
– realizacja programu sportowo-rekreacyjnego.

CENA : 1999 zł / osoba

Obowiązkowy ważny paszport lub dowód osobisty.

Wycieczki fakultatywne nieobowiązkowe dodatkowo płatne :

STAMBUŁ 1-DNIOWY ( TURCJA)

„Tam, gdzie Wschód spotyka się z Zachodem”. Jednodniowa wycieczka do dawnego Konstantynopola to doskonała okazja do posmakowania odrobiny Orientu. W programie zwiedzanie Błękitnego Meczetu, Hipodromu, podejście pod Hagię Sophię, Pałac Top Kapi. Przejazd panoramiczny autokarem przez Most Bosforski na punkt widokowy w azjatyckiej część miasta, gdzie podziwiać będziemy wspaniałą panoramę Stambułu. Ponadto przewidziane jest zwiedzanie fabryki skóry z możliwością zakupu wyrobów skórzanych. Podczas wycieczki będziemy mieli okazję skosztować tradycyjnej tureckiej kuchni, a także zrobić zakupy na Wielkim Bazarze. Dla chętnych dodatkowo płatny rejs po Bosforze.

AQUAPARK Paradise Nessebar

Jest największym i jednym z najchętniej odwiedzanych tego typu miejsc nie tylko w Bułgarii, ale też na całych Bałkanach. W 2009 roku park przeszedł gruntowny remont oraz rozbudowę – dzięki temu obecnie zajmuje przestrzeń około 46 tysięcy metrów kwadratowych. Turyści znajdą na niej, między innymi, liczne zjeżdżalnie, których łączna długość wynosi 1,5 kilometra.

WARNA Z DELFINARIUM

Warna to drugie co do wielkości miasto Bułgarii, zwane jest letnią stolicą. Największy w kraju port, starówka, park nadmorski, delfinarium, centra handlowe. Program wycieczki obejmuje m. in. pokazy popisów delfinów – jednych z najinteligentniejszych zwierząt świata, które spotkać można również w północnych wodach Morza Czarnego. Zobaczymy również Katedralną Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy, drugą co do wielkości świątynię w całej Bułgarii i najbardziej charakterystyczny zabytek miasta. Ponadto w programie zwiedzanie oddalonego o 15 km od Warny monastyru Aładża – zespołu średniowiecznych cel klasztornych i cerkwi wykutych w skałach. W trakcie zwiedzania czas wolny i obiad.

BAŁCZIK I KALIAKRA

Bałczik to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast wybrzeża Morza Czarnego. Strome i wąskie uliczki, wszechobecna winorośl zdobiąca większość budynków i podwórzy nadają mu niepowtarzalny urok. W Bałcziku zwiedzimy letnią rezydencję rumuńskiej królowej Marii z 1924 roku oraz ogród botaniczny z mnóstwem kaktusów i sukulentów. Będziemy uczestniczyć w degustacji markowych win bułgarskich. Następnie udamy się na malowniczy przylądek Kaliakra, gdzie niemal pionowe skały, sięgające 70 metrów nad poziomem morza urzekną nas swoją monumentalnością. Najbardziej na wschód wysunięte miejsce w Bułgarii stworzone na styku morza, ziemi i powietrza z pewnością zachwyci każdego turystę.

JEEP SAFARI

Podczas przejażdżki w okolice parku przyrodniczego gór Strandża przespacerujemy się wzdłuż rzeki Mładeżka i udamy się do malowniczej jaskini, słynnej z podziemnego jeziora. Odwiedzimy typową bułgarską wioskę z zachowaną starą szkołą i autentycznym domem strandżańskim zbudowanym 300 lat temu. Zażyjemy również orzeźwiającej kąpieli w malowniczym wodospadzie nad rzeką Weleka. Na koniec wycieczki posilimy się tradycyjnym bułgarskim posiłkiem i będziemy uczestnikami pokazu folklorystycznego.

JACHT PIKNIK

Pół dniowy rejs jachtem/statkiem po Morzu Czarnym to doskonała szansa na delektowanie się morskim powietrzem, podziwianie widoków, kąpiel z nurkowaniem, wędkowanie i zajadanie się morskimi specjałami. Jednym zdaniem: dzień błogiego lenistwa na morzu, który umili dobra muzyka i animacje J Na nasz rejs wypłyniemy po śniadaniu z portu w Nesebyrze, a w godzinach popołudniowych wrócimy  do hotelu. Podczas obiadu serwowana będzie ryba z rusztu, sałatka, oraz napoje bezalkoholowe.

JAK SIĘ ZAPISAĆ ??

  1. Należy dokonać rezerwacji osobiście lub telefonicznie poprzez kontakt pod numerem 513-661-991 z trenerem Bartoszem Kwestorowskim.
  2. Kolejny krok to podpisanie umowy i wpłata zaliczki w kwocie 400 zł / osoba na konto z umowy w tytule przelewu wpisując imię i nazwisko uczestnika + Bułgaria 2020.

ZALICZKA 400 pln przy zapisie,

RATA 600 pln do 30.03.2020,

RATA 600 pln do 30.04.2020,

DOPŁATA DO CAŁOŚCI do 10.06.2020. 

Umowa do pobrania —- > UMOWA ZGŁOSZENIE Bułgaria 2020

Wspomnienia z Letniej Akademii Sportowej organizowanej w 2018 r. w Bułgarii.


Ostatnie lata naszej działalności pokazały jak dużym zainteresowaniem cieszą się nasze obozy. Wybór miejscowości nie jest przypadkiem ponieważ są to miejsca aktywnego wypoczynku, relaksu, wyśmienitej zabawy i odkrywania uroków naszej polskiej tradycji oraz zagranicznych wojaży , różnorodności przyrody i kultury. Każdy z naszych obozów , skupia się na specjalnie przygotowanym programie sportowym. Nad jego realizacją czuwa wyspecjalizowana i starannie dobrana kadra instruktorów-trenerów-opiekunów. Są to ludzie z pasją i doświadczeniem w pracy z dziećmi, odpowiedzialni i pomysłowi. Naszym celem jest zapewnienie dzieciom mnóstwa atrakcji, niespodzianek i dobrej zabawy tak aby spędziły z nami niezapomniane wakacje. Gry i zabawy integracyjne mające na celu poznanie siebie i innych osób w grupie, rozwijanie zaufania i poczucia odpowiedzialności za siebie i grupę. Naszym największym atutem jest bardzo bogaty program obozów. U nas nie ma czasu na nudę. Będziemy bawić się, ćwiczyć i wypoczywać w sposób bezpieczny i ciekawy. Realizować program będziemy w oparciu o możliwości rozwojowe dzieci i młodzieży w tym ich potrzeby i zainteresowania .Oprócz zajęć sportowych na dzieci czeka szereg gier i zabaw integracyjnych, motywacyjnych. Chcemy poprzez przygotowany program rozwijać zainteresowania dzieci, ich wyobraźnię, talenty. Staramy się podejść do każdego dziecka indywidualnie , pokazać że dzięki wytrwałości możliwe jest osiągnięcie każdego, nawet pozornie niedostępnego celu.

Wspomnienia z Letniej Akademii Sportowej 2017 r. w Dąbkach. 


Program obozów obejmuje:

– Doskonalenia rozwoju fizycznego dziecka

– Poznanie podstawowych elementów i przepisów gier zespołowych

– Rozwój sprawności kondycyjnej i koordynacyjnej

– Wpajanie zasad FAIR PLAY

– Naukę współzawodnictwa, a także współpracy w grupie

– Poznanie nowych form aktywnego spędzania czasu wolnego

– Konkursy  miedzy innymi takie jak : „Pokój na medal” – w celu propagowania ładu i porządku,

„Uczestnik na medal” dla promowania wybitnych uczestników.

– Warsztaty pierwszej pomocy – Uczestnicy nauczą się jak należy postępować i jak udzielać pomocy ofiarom różnych wypadków. Są to umiejętności mogące okazać się niezbędne w najmniej spodziewanym momencie i niejednokrotnie ratujące komuś życie.

Każdego dnia na naszym profilu facebookowym będziemy umieszczać informację, zdjęcia i filmiki które będą naszym sprawozdaniem z obozu. Dzięki temu będą mogli Państwo codziennie sprawdzać jak miło, a zarazem intensywnie Wasze pociechy spędzają dzień podczas obozu.

Zachęcamy rodziców do nie dawania dziecku urządzeń elektronicznych ( m.in. telefon , tablet ) na nasze wyjazdy. Jeżeli rodzic da dziecku urządzenie elektroniczne, musi liczyć się z ograniczeniami w użytkowaniu ( wyznaczone pory np. w porze sjesty poobiedniej ). Podczas całego pobytu , dla zapewnienia komunikacji w wyjątkowych sytuacjach rodzic będzie mógł komunikować się bezpośrednio z kierownikiem obozu. Naszym celem jest znalezienie właściwych proporcji między tym , jakie korzyści wnosi postęp techniczny i digitalizacja , a pokazaniem możliwości kreatywnego , ciekawego spędzania czasu bez otaczającej nas wszechobecnej elektroniki.

Przedział wiekowy uczestników oferowanych obozów : od 5 do 17 lat.


DLACZEGO MY ????

Nasze obozy to czas na odpoczynek także dla rodziców, gdyż oddają dziecko w dobre i fachowe ręce wyszkolonej kadry instruktorskiej i trenerskiej.
Zapraszamy również dzieci, które jeszcze nie wyjeżdżały bez rodziców. Uczymy samodzielności, współpracy z grupą, wypełniamy czas zabawą i zajęciami sportowymi tak, aby nie było czasu na tęsknotę za domem, a w razie problemów postaramy się je rozwiązać bezpośrednio z uczestnikami.
Gwarantujemy niezapomnianą atmosferę, wiele wspaniałych przygód, bogaty program, ciekawe nagrody.